Jak dbać o ciało w czasie ciąży?

< %image(20051107-narodziny-born.jpg|46|66|ciąża uroda forum ciąża zdrowie i uroda ciąża objawy ciąża pozamaciczna ciąża i poród ciąża tydzień ciąża urojona wczesna ciąża moda i uroda ciąża tydzień po tygodniu forum uroda ciąża poród polsat zdrowie i uroda usg ciąża sennik ciąża )%>

W okresie ciąży nie należy rezygnować z pielęgnacji własnego ciała. Cera na twarzy zacznie się zmieniać i wtedy trzeba będzie dobrać odpowiednie kosmetyki w celu natłuszczenia bądź wysuszenia skóry twarzy.

Należy częściej niż dotychczas brać prysznic. Nie zaszkodzi raz dziennie, a jeśli pocenie się występuje bardziej intensywnie nawet 2 razy dziennie. Można brać kąpiel, ale krótko (około 15 minut) i temperatura wody nie powinna przekraczać 36 stopni Celsjusza. Podczas kąpieli należy używać tylko łagodnych preparatów – najlepiej dla dzieci.
republika

Na dnie wanny trzeba położyć matę antypoślizgową oraz nie zamykać łazienki na klucz. Po kąpieli powinno się natrzeć ciało kremem, balsamem lub olejkiem. Jeśli w trakcie ciąży skóra na brzuchu swędzi – należy myć skórę brzucha zimną wodą, wytrzeć i nasmarować chłodzącym mleczkiem do ciała.

Bielizna powinna być z delikatnej bawełny. Jeśli w miejscach intymnych czujesz się nieświeżo należy się myć dwa – trzy razy na dzień czystą wodą. Podczas używania wkładek, należy je zmieniać kilka razy dziennie.

Również ważna jest higiena jamy ustnej. Zęby należy myć co najmniej 2-3 razy dziennie po posiłkach. Jamę ustną zaleca się płukać letnią wodą z dodatkiem soli, naparu z rumianku lub szałwii. Będąc w 3 i 7 miesiącu ciąży powinno się udać na wizytę do dentysty.

Related posts

Top